• Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga 2020/2021

• Kapituła Programu Eko-Schools kolejny raz przyznała naszej szkole międzynarodowe wyróżnienie. Zdobyliśmy certyfikat Zielonej Flagi za działania ekologiczne klas IV-VIII edycji 2020/2021, w obszarze woda. Tytuł ten nadawany jest szkołom na całym świecie. Znaleźliśmy się wśród 51000 szkół z 67 krajów Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Ubiegając się o certyfikat realizowaliśmy działania na rzecz ekorozwoju zgodnie z Metodologią Siedmiu Kroków.

Powołaliśmy Eko-Komitet, przeprowadziliśmy audyt na początku i na końcu działań. Opracowaliśmy: projekt „Woda w Rynie z czystości słynie”, plan działań integrujący z programem nauczania. Współpracowaliśmy z partnerami zewnętrznymi - Fundacją Arka, ryńską Ekomariną. Wypracowaliśmy efekt rzeczowy. Uczennice VIII b redagowały elektroniczną wersję gazetki Eko-Rynka. Uczniowie klasy IVa i Va przygotowali ulotki propagujące potrzebę szanowania wody. Opracowaliśmy i opublikowaliśmy Eko-Kodeks. Cały rok byliśmy monitorowani i poddawani ocenie ekspertów. Pandemia nie zwolniła nas z realizacji zaplanowanych działań, które udokumentowaliśmy w raporcie końcowym.
            Dziękuję pani dyrektor – Renacie Radziulewicz, paniom: Beacie Lenczewskiej, Beacie Winiarz, Elżbiecie Smoła, Elwirze Draguńskiej, Jolancie Symonowicz, zaangażowanym uczniom, uczestnikom kółka biologicznego obecnej VII b - rozwijającego kreatywność, rodzicom wspierającym nas w działaniach ubiegania się o certyfikat.

Koordynator Elżbieta Rajcow