• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu  w formie  inicjatyw edukacyjnych realizowane były w całej Polsce od lutego do końca marca 2023. Nasza szkoła przyłączyła się do przedsięwzięcia podejmując  szereg działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, problematyki bezpieczeństwa online i promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Uczniowie w lutym i marcu wzięli  udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, wskazywali  zagrożenia związane z aktywnością  w wirtualnym świecie oraz korzyści, jakie oferuje nam Internet m.in. możliwość poszerzania wiedzy, rozwoju zainteresowań, rozrywki, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych online. Podczas spotkań poruszano problem nadmiernego korzystania z internetu i gier komputerowych. Szczególną uwagę  zwrócono na zjawisko cyberprzemocy, która przybiera różne formy oraz jej prawne konsekwencje. Młodszym  uczniom podczas spotkań  towarzyszyli bohaterowie filmów edukacyjnych: "Owce w sieci" , "Plik i Folder" oraz Sieciaki, którzy przybliżali aspekty bezpiecznego poruszania się w sieci. Zajęcia prowadzone były podczas zajęć świetlicowych, z wychowawcą oraz lekcji informatyki. Dzieci i młodzież uczestniczyli również w zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet lekcjach online, transmitowanych na żywo, z udziałem ekspertów i trenerów kompetencji cyfrowych z całej Polski:

• Sieciaki – poznaj bezpieczny internet
            • Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa
            • Sieciaki – internet bez przesady
            • Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z różnych źródeł
            • Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?

Mamy nadzieję, że dzięki podejmowanym działaniom młodzi internauci staną się bardziej świadomymi użytkownikami sieci i będą odpowiedzialnie korzystać z jej zasobów, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec przed uzależnieniem od cyfrowych mediów.

szkolny koordynator DBI - Izabela Ćwik

• Serce dla zwierząt

• Z okazjji Światowego Dnia Kota członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP "Anioły ze szkoły"  zorganizowali akcję "Serce dla zwierząt".

Przygotowali słodki kiermasz, podczas którego można było nabyć ciasta, muffiny, babeczki i inne wypieki. Wiele emocji dostarczyły losy, pod którymi kryły się niespodzianki oraz  fotobudka do wykonania wspólnych zdjęć.

Dziękujemy  Przyjaciołom Zwierząt za zaangażowanie, społeczności szkolnej za liczne  przybycie. Dzięki Wam bezdomne koty otrzymały zapas karmy.

opiekun Koła -Izabela Ćwik