• Samorząd Uczniowski

• Najważniejszą organizacją dzieci i młodzieży w naszej szkole jest Samorząd Uczniowski. Samorząd Uczniowski tworzą przedstawiciele klas I-VII.
        Najważniejszą funkcję pełni w nim Rada Uczniowska. Rada Uczniowska jest najwyższym organem Samorządu Uczniowskiego.
        Tworzą ją uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu, spośród wszystkich przedstawicieli samorządów klasowych. Dzięki pracy w samorządzie, uczniowie rozwijają swoją samorządność, uczą się odpowiedzialności i świadomego podejmowania decyzji.

Cele i zadania Samorządu Uczniowskiego:

• uczenie się demokratycznych form współżycia
        • pomoc w planowaniu życia i pracy w szkole
        • kształtowanie pozytywnych postaw społecznych
        • uczenie się odpowiedzialności, rozumienia odrębności przekonań, tolerancji,
        • organizowanie wolnego czasu
        • współpraca z nauczycielami w celu osiągnięcia przez uczniów jak najlepszych wyników w nauce
        • współpraca ze wszystkimi organami szkoły.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

• Przewodniczący  - Marcel Sprung kl VIIb