• Bal karnawałowy

• W piątek 19 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Na balu oprócz wspaniałej zabawy odbyły się wybory na miss i mistera szkoły. Kandydaci musieli wykazać się prezencją, a także wiedzą i elokwencją.

Poniżej prezentujemy wyniki wyborów:

Konkurs na miss:

• I miejsce i tytuł Miss Szkoły Podstawowej w Rynie - Karolina Rocławska, kl. VIIIb
            • II miejsce i tytuł Wicemiss Szkoły Podstawowej w Rynie - Kornelia Szczepkowska, kl. IVb
            • Wyróżnienie - Gabriela Domitrz, kl. Va

Konkurs na mistera:

• I miejsce i tytuł Mistera Szkoły Podstawowej w Rynie - Fabian Radecki, kl. Vb
            • II miejsce i tytuł Wicemistera Szkoły Podstawowej w Rynie - Adam Orzechowski, kl. Va
            • Wyróżnienie - Nikolas Ścibior, kl. VIIIb

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim kandydatom, którzy stanęli do rywalizacji i odważyli się wystąpić przed publicznością!

• Dzień Babci i Dziadka w 2a i 3a

• Wspaniały dzień z klasą 2a i 3a! 19 stycznia razem świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, pełni radości i miłości. Tworzenie ramek na zdjęcia sprawiły, że to było naprawdę niezapomniane wydarzenie. Dziękujemy wszystkim za udział i za wspólne chwile!

• Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakami klas 1-3

• Wielkimi krokami zmierzamy do ferii zimowych, czasu beztroski, zabawy, wspólnych spotkań i wyjazdów. Nie zapominamy, że zimowy relaks może także powodować powstawanie niebezpiecznych sytuacji. Z tej okazji 16 stycznia odbyło się spotkanie ze strażakami pełniącymi na co dzień służbę w Ochotnicza Straż Pożarna w RynieGoście zwrócili uwagę, że żaden lód na naturalnych ciekach i akwenach nie jest w 100% bezpieczny. Pokazali jak pomóc osobie, pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc. Dziękujemy Panom za ważną lekcję, dzięki której z pewnością w bezpieczny sposób spędzimy czas zimowego wypoczynku.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas! 12 stycznia na pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,żołnierzy,Żówie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i firmie „Pióropusz” za zaangażowanie. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Wycieczka do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie

• Dnia 10.01.2024r. uczniowie klasy Vb i VIb wyruszyli na wycieczkę do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie. Podczas pobytu, każde dziecko uczestniczyło w warsztatach dekorowania bombek. Była to świetna okazja aby poznać cały proces wytwarzania tych zachwycających i kruchych ozdób. Na pamiątkę wszyscy otrzymali upominek w postaci własnoręcznie wykonanej bombki. Pobytowi towarzyszyły również dodatkowe atrakcje w sali zabaw. Radość na twarzach dzieci pozwala stwierdzić, że wycieczka była udana.

• Eksperymenty w kuchni

• 10 stycznia na kółku "Eksperymenty w kuchni" uczniowie klasy 2b poznali nastepnego naukowca Thomasa Edisona oraz wykonali eksperyment wędrująca woda