W listopadzie, uczniowie klasy 1b, w ramach kółka "Eksperymenty w kuchni", które jest
prowadzone przez panią Anitę Tofel, upiekli przepyszny sernik poznali piramidę zdrowia, wykonali zdrowe owocowe szaszłyki oraz napisali list do świętego Mikołaja.
W listopadzie, uczniowie klasy 1b, w ramach kółka "Eksperymenty w kuchni", które jest
prowadzone przez panią Anitę Tofel, upiekli przepyszny sernik poznali piramidę zdrowia, wykonali zdrowe owocowe szaszłyki oraz napisali list do świętego Mikołaja.
W miniony piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował specjalną pocztę, przez którą można było przesłać miłe słowo drugiej osobie.
Dziś na zajęciach w klasie 1B dzieci miały nie lada wyzwanie! Na sali porozrzucane były litery pisane, a zadaniem dzieci było dopasowanie ich do odpowiednich liter drukowanych. Brzmi prosto? Tylko z pozoru!
Dzieci musiały:
Wybiec do liter, odnaleźć właściwą i zapamiętać ją.
Szybko wrócić na swoje miejsce i zaznaczyć odpowiedni zestaw liter na karcie pracy.
Powtórzyć tyle razy, ile było dopasowań.
To ćwiczenie nie tylko świetnie angażuje ruchowo, ale przede wszystkim:
Uczy koncentracji.
Wzmacnia znajomość liter pisanych i drukowanych.
Wprowadza element zdrowej rywalizacji i radości z nauki.
Efekt? Wszyscy uczniowie z uśmiechami od ucha do ucha, a literki przyswojone w ruchu – idealnie dla pierwszaków, które potrzebują aktywności, by lepiej zapamiętać materiał!
Uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu teatralnym „Calineczka” w wykonaniu łomżyńskiego teatru!
Wspaniała scenografia, niezwykła muzyka i mistrzowska gra aktorów przeniosły nas w świat wyobraźni i przygód, pokazując, że nawet najmniejsza istota może być całym światem dla kogoś bliskiego. Spektakl, oparty na baśni Hansa Christiana Andersena, opowiadał o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i odkrywaniu wartości takich jak dobro, wrażliwość i wolność.
To była piękna, współczesna adaptacja, która poruszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczniowie byli zachwyceni!
Dziękujemy za tę niezapomnianą podróż do krainy wyobraźni!
Dziękujemy również Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu.
14.11.2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii.
Mogli poznać najważniejsze momenty z życia Mieszka I.
Nasi uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały początki państwa polskiego, przypomnieli legendę o złym księciu Popielu, którego zjadły myszy, a przede wszystkim poznali okoliczności, w jakich Mieszko przyjął chrzest z rąk Czechów i zapoczątkował rozwój chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Aktorami w inscenizacji byli też sami uczniowie. Wcielili się w rolę księcia Mieszka, jego żonę Dobrawę, zakonnika Galla Anonima i wojów drużyny książęcej.
Żywa lekcja historii w ciekawy sposób ukazała ważny dla Polaków fragment naszej historii.
Tak świętowaliśmy 106. rocznicę odzyskania niepodległości. Było cudownie. Dla Ojczyzny, dla Niepodległej, dla Niepokornej
#11.11 Szkoła do hymnu
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”, To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu uczczenie Święta Niepodległości, jednoczy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół w całym kraju.
Dnia 8 listopada, punktualnie o godzinie 11:11, cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Ta symboliczna chwila była wyrazem naszego patriotyzmu oraz hołdem złożonym wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości.
Klasa 3a przeprowadziła niesamowitą lekcję podsumowując lekturę "Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie stworzyć plan wydarzeń, wzbogacając go o ilustracje związane z fabułą. Wspólnie omawialiśmy najważniejsze momenty z książki, a następnie każda grupa przygotowała własną interpretację kluczowych scen. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów były niesamowite, ilustracje oddawały klimat przygód Dratewki i pełnych emocji wydarzeń. Uczniowie również mieli za zadanie przygotować pudełko, do którego wkładały różne przedmioty, które kojarzą im się z lekturą. Dzieci przypominały najciekawsze przygody, zabawne zdarzenia. Wykazały się dużą pomysłowością, zrobiły ilustracje, ulepiły figurki zwierzątek i postaci.
31 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka w stylu "Halloween". Uczniowie mieli okazję potańczyć, przebrać się, a także zrobić sobie tatuaż. Otwarty był również sklepik szkolny.
W dniu Zaduszek, w czas jesieni,
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy, zasmuceni,
małe lampki - znak żałoby.
Światła cmentarz rozjaśniły,
że aż łuna bije w dali,
lecz i takie są mogiły,
gdzie nikt lampki nie zapali.
„Zaduszki” Władysław Broniewski
31 października, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się na cmentarz komunalny w Rynie, aby posprzątać zapomniane i zaniedbane groby. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Uprzątnęli z nagrobków gałęzie i jesienne liście. Usunęli stare, wypalone znicze, a na ich miejsce zapalili nowe. Mogiły, których nikt nie odwiedza, zostały uporządkowane. Ta akcja to nasz sposób na kultywowanie i poszanowanie tradycji, uczczenie pamięci o tych, którzy już odeszli.
Kochani, jak Wam minął ten tydzień Bo nam niezwykle ciekawie.
Czy wiecie, że matematyki można się uczyć grając w gry planszowe My przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Odwiedziła nas dzisiaj pani Karolinka Iwaniuk i przyniosła ze sobą różne ciekawe gry, które testowaliśmy w zespołach. Do tej pory zastanawiamy się, jak pani to robi, że pamięta wszystkie zasady Musimy włączyć nosy detektywów i odkryjemy tę zagadkę
Poza tym rozwiązywaliśmy karty pracy związane z grami planszowymi, a najlepsze było na koniec: sami tworzyliśmy gry planszowe i instrukcje do nich Niestety dopiero po weekendzie, przetestujemy ich poprawność działania.
Realizując ten projekt dowiedzieliśmy się, że grając w planszówki ćwiczymy obliczenia, planowanie, odmierzanie czasu, refleks, myślenie logiczne i wiele innych ważnych umiejętności- tak twierdzi nasza pani. A Wy zgadzacie się z tym??? Tak z własnego doświadczenia… Mówcie, że tak
PS Pani Karolinko, jest Pani „najlepsiejsza”
Współpraca uczniów klasy 3a z rodzicami przy tworzeniu kukły na Halloween była wspaniałym doświadczeniem, które połączyło pokolenia i wydobyło kreatywność każdej osoby. Rodzice z entuzjazmem angażowali się w proces – od planowania, przez dobór materiałów, aż po samą realizację projektu. Dzieci miały okazję wcielić swoje wyobrażenia w życie, a przy okazji nauczyły się nowych umiejętności, jak tworzenie ozdób czy malowanie.
Wspólna praca była pełna radości i śmiechu, wniosła coś wyjątkowego. Efektem jest imponująca kukła, która stanie się główną atrakcją naszej halloweenowej dekoracji.
Powered by aSc EduPage