• Rekrutacja do przedszkola na rok szk. 2023/24

ogłasza rekrutację na wolne miejsca w przedszkolu na nowy rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja trwać będzie w okresie:  01 - 17 marca

Liczba wolnych miejsc w przedszkolu:  30

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola jest do pobrania w przedszkolu (gabinet wicedyrektora oraz u intendentki)

lub ze strony   https://zspryn.edupage.org

Wnioski należy składać w przedszkolu lub przesyłając skan wypełnionego wniosku na adres e-mailowy: zsp@miastoryn.pl

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zostaną podane do publicznej wiadomości

28 marca 2023r

• Niech żyje bal!

• Karnawał, to czas radości, zabaw i wspólnego biesiadowania. Już od wielu pokoleń wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć, bawić się, przygotowywać stroje, które zachwycają barwą, pomysłowością i tajemnicą.  Dlatego też zabawa karnawałowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły. Tradycją naszej placówki stało się organizowanie balu w ostatni dzień przed feriami zimowymi, więc i w tym roku pożegnaliśmy pierwszy semestr niesamowitą, wesołą oraz niezapomnianą imprezą karnawałową.

20 stycznia, na bajecznie przystrojonej sali gimnastycznej, wszyscy uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej stawili się w doskonałych nastrojach, gotowi na zabawę. Dzieci oraz nauczyciele wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Jedno jest pewne, kreatywność naszych uczniów z roku na rok, coraz bardziej mnie zachwyca. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, w której nie zabrakło również najbardziej znanych hitów - jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi podróżujące po Francji, Brazylii i Hiszpanii, gdzie każda stacja to nauka tańca danego kraju.  Korowody, kółeczka i tańce w parach. Konkurencje na przeciąganie liny, zbijanie butelek za pomocą rajstop założonych na głowę, odrysowywanie na szarym papierze i dekorowanie ucznia ze swojej klasy. Uwierzcie, ten bal to czyste szaleństwo.

Zabawę uprzyjemnił nam pyszny poczęstunek przygotowany przez  Radę Rodziców, za który serdecznie dziękujemy. Sala nie wyglądałaby tak pięknie, gdyby nie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz jak zawsze niezastąpieni rodzice naszych uczniów. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, lecz nikt nie zabierze nam tych wspaniałych wspomnień i doświadczeń, które towarzyszyły nam tego dnia.

Tekst: mgr Elwira Wilamowicz

Zdjęcia: mgr Karolina Iwaniuk i mgr Aldona Lemieszek

• Najpiękniejsza ozdoba ...

• W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, pobudzanie aktywności twórczej, pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych i przedstawienie własnej wizji nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Prace konkursowe mogły być wykonane techniką dowolną z możliwością zastosowania techniki mieszanej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Konkurencja była bardzo duża, więc wyłonienie najpiękniejszych prac było niezwykle trudnym zadaniem. Narady Jury trwały długo, ale po burzliwych negocjacjach udało się podjąć ostateczną decyzję. Na podium stanęły następujące osoby:

I miejsce - uczennica klasy 2b - Iga Stasiak

II miejsce -  uczennica klasy 2a - Nadia Sieniuć-Klicka

III miejsce-  uczennica klasy 2b - Małgorzata Sprung

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 12.01.2023r. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz małą słodką niespodziankę, a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Ozdoby świąteczne można było zakupić na kiermaszu świątecznym, a fundusze pozyskane ze sprzedaży ozdób zostały przekazane na potrzeby szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim talentu i dziękujemy za zaangażowanie w to przedsięwzięcie, czego efektem były wyjątkowe, niepowtarzalne i wspaniałe prace cechujące się dużą pomysłowością i wysokim poziomem artystycznym.

Tekst: mgr Elwira Wilamowicz

Zdjęcia: mgr Karolina Iwaniuk