• Dzień Dyni

          • Dnia 04.11.2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Uczennice klasy VIII b przeprowadziły różnorodne konkursy w klasach I – III. Podstawowym językiem komunikacji był język angielski. Dzieci brały udział w licznych konkursach: „Śmieszna dynia”, „Wykonaj najwyższą wieżę dyniową”, Bieg z dynią, „Wyścig po polu dyniowym” oraz „Szukanie jesiennych skarbów”.

            Chętni uczniowie przynieśli dynie, które były oceniane pod względem wielkości w konkursie na największą dynię.

            Na placu apelowym pojawiła się narysowana olbrzymia dynia, a na holu szkolnym klasy I-III wykonały wyklejankę dyniową.

            Dominującym kolorem garderoby był kolor pomarańczowy i żółty. Osoby, które nie posiadały ubrań w powyższym kolorze wykonały emblemat z motywem dyni. Wszyscy zostali poczęstowani cukierkami w kolorze żółtymi i pomarańczowym.

            Klasy IV -VIII udekorowały swoje sale lekcyjne w tonacji jesienno–dyniowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ocenili zaangażowanie klas przyznając punkty w konkursie „Klasa z Klasą”.

            Uczniowie koła języka angielskiego przeprowadzili quiz wiedzy w klasach IV – VIII.

            Święto Dyni zostało zorganizowane w ramach poznawania kultury państw anglojęzycznych oraz realizowanego projektu: „A bit different but the same” (w ramach programu English Teaching).

            Celem projektu jest pokazanie różnorodności zwyczajów poprzez konkursy wiedzowe i zabawę.

            Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za piękne dekoracje z dyniami w roli głównej.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za dofinansowane szkolnej, cyklicznej imprezy.

          • Wycieczka do muzeum

          • Mark Twain stwierdził, że „należy podróżować, by się czegoś nauczyć”. Kierując się tą myślą, uczniowie klas VI z opiekunami: p. Joanną Kryńską-Cieślą, p. Anitą Tofel i p. Elżbietą Smołą 28 października 2021r. udali się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, które liczy około 30 000 eksponatów. Zbiory te prezentowane są w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.

            Uczniowie mogli poznać, jak wyglądało życie mieszkańców wsi na przestrzeni wieków, obejrzeli klasycystyczny pałac (odbudowany ze zniszczeń wojennych w latach 1966–1969), oficynę, stajnie, wozownię, czynny młyn wodny, leśniczówkę, kościół oraz domy biedniejszej szlachty i chłopów. Zwiedzili też jedyne w Polsce Muzeum Pisanki  z kolekcją 2203 okazów z całego świata. Wszyscy uczestnicy wrócili późnym wieczorem do domów bogatsi o zdobytą wiedzę i wrażenia. Dzięki wycieczce mogli też jeszcze lepiej się poznać i zintegrować.