• Ryński Konkurs Piosenki

• 29. listopada 2019 r. w Regionalnym Parku Edukacji, Kultury i Turystyki odbył się coroczny Ryński Konkurs Piosenki, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, startując w kategorii wiekowej do lat 7. Dzieci miały okazję wystąpić na prawdziwej, dużej scenie przed szeroką publicznością. Mimo tak ogromnej publiczności, dzieci czuły się na scenie jak ryba w wodzie i wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Muszę przyznać, że w naszym przedszkolu mamy niezwykle utalentowane dzieci! Grupę "Ważki" reprezentowały dzieci: Dominik Jurgielewicz w piosence "Ogórek wąsaty", Iga Stasiak w piosence "Pak- przyjaciel przedszkolaków" oraz Maja Piątek w piosence "Jesienny deszcz". Dzieci został przygotowane do konkursu przez p. Emilkę Patalan. Grupę "Mewy" rezprezontowała Gabrysia Plaga w piosence "Włóż różowe okulary" oraz Hania Charo i Kornelka Szczepkowska, które wystąpiły w duecie, śpiewając piosenkę "Tęcza wypełnia nasze serca". Dziewczynki przygotowała do występu p. Jola Kunicka. Grupę "Żeglarze" reprezentował Wojtuś Czerwiński, który wykonał piosenkę "Czytaj z misiem". Wojtusia przygotowała p. Patrycja Mścichowska. Wszystkie występy wypadły wspaniale i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po obradach, jury ogłosiło wyniki, które przedstawiały się następująco:

I miejsce zdobył Wojtuś Czerwiński

II miejsce zdobyła Iga Stasiak

III miejsce zdobył Dominik Jurgielewicz

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz kuferki ze słodkościami, natomiast Wojtuś, Iga oraz Dominik otrzymali również nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych występów, które każdego widza chwytały za serce oraz dostarczały nam pięknych emocji!!! Wystąpienie na tak dużej scenie, przed dużą publiką jest ogromnym sukcesem dla każdego uczestnika!

• Pierwsze sukcesy małych sportowców!

• 16. października 2019r. przedszkolaki z grup: "Ważki", "Mewy" i "Żeglarze" wzięli udział w SZKOLNYM FESTIWALU BIEGOWYM zorganizowanym na Stadionie Miejskim. Celem imprezy była popularyzacja rekreacji i sportu, propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz profilaktyka zdrowotna. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w biegach na dystansie 150 metrów.

23. października odbyło się uroczyste wręczenie medali za zdobycie najlepszego czasu w biegach.

A tak przedstawiają się wyniki Szkolnego Festiwalu Biegowego 2019:

5 latki:

Dziewczęta:

I miejsce- Michalina Szewczyk, II miejsce- Małgosia Sprung, III miejsce- Maja Piątek

Chłopcy:

I miejsce- Miłosz Karolczyk, II miejsce- Dominik Jurgielewicz, III miejsce- Dorian Taradejny

6 latki:

Dziewczęta:

I miejsce- Kornelka Szczepkowska, II miejsce- Ola Mścichowska, III miejsce- Hania Nitkiewicz

Chłopcy:

I miejsce- Kuba Wilamowicz, II miejsce- Kordian Nieckarz, III miejsce- Adam Gadomski

• "Małżeństwo - dobre relacje - silna rodzina"

Nasze przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina'', organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki i materiały. A oto wyniki konkursu:

I miejsce zajęła praca Natalii Mroczkowskiej z grupy ,,Ważek''

II miejsce praca Stasia Jasińskiego z grupy ,,Mew''

III miejsce praca Michasi Stackiewicz z grupy ,,Żeglarzy''

Dyplomy za udział otrzymali:

Asia Cilulko, Nikola Chmielewska, Maja Rydzewska, Maja Dziczek, Paweł Olszewski, Gabrysia Gers, Agatka Stankiewicz, Gabryś Jurewicz, Jula Mścichowska, Adrian Gałas, Hania Kowalska, Dominik Jurgielewicz, Arek Jaryst.

• ,,Podwodny świat jezior i rzek mazurskich’’

6-latki z grup: ,,Mewy’’, Żeglarze’’, ,,Ważki’’ wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, organizowanym przez Przedszkole Publiczne ,,Stokrotka’’ w Mrągowie. Dzieci przygotowały piękne prace plastyczne, rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 17 .05.2019 w Mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.

II miejsce zajęła praca Gabrysi Gers

III miejsce praca Stasia Jasińskiego

wyróżnienie zdobyły: Maja Krajewska i Natasza Leonik .

• KONKURS "EKO SMOK WAWELSKI"

Nasze zdolne przedszkolaki z grupy ,,Złotych rybek’’ – Jędruś Ruszczyk i Wiktorek Sparzak ze ,,Sterników'' wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Konstrukcyjnym, organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Giżycku.

Piękne Eko-smoki Jędrusia i Wiktora zostały docenione przez jury –

I miejsce i 15 maja mali artyści otrzymali dyplomy i nagrody .