• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Ramowy rozkład dnia
          w grupie dzieci młodszych (3-latki) – oddział 9,5 godzinny

6:30 – 8:00 – Schodzenie się dzieci wszystkich oddziałów.

• Aktywność indywidualna, zróżnicowana podejmowana z inicjatywy dziecka (z niewielkim udziałem nauczyciela oraz inicjowana przez nauczyciela)tj.: zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, gry stolikowe, loteryjki.

• Praca indywidualna charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym, korekcyjnym i stymulującym z dzieckiem wymagającym wsparcia w rozwoju.

8:00 – 8:10 – Zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe i organizacyjne

8:10 – 8:30 – I śniadanie

8:30 – 8:45 – Czynności samoobsługowe i organizacyjne, przygotowanie do zajęć,

ćwiczenia poranne, zabawa ruchowa.

8:45 – 9:10 - Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

Zajęcia organizowane z całą grupą i indywidualne z dzieckiem w sali lub na powietrzu (rozwijanie sfery poznawczej, językowej, ruchowej, muzycznej i plastycznej dziecka – w tym spacery i wycieczki) - Język angielski (2x w tygodniu po 0,25 godz.)

9:10 – 9:20 - Czynności samoobsługowe i organizacyjne

9:20 – 10:30 – Pobyt na powietrzu

• zabawy ruchowe, zabawy dowolne inicjowane przez dzieci lub nauczycielkę, spacery

10:30 – 10:45 – Czynności samoobsługowe i organizacyjne, zabiegi higieniczne,

10:45 – 11:10 – II śniadanie

11:10 – 11:30 – Czynności samoobsługowe i zabiegi higieniczne – mycie zębów

11:30 – 12:10 – Zabawy relaksacyjne, czytanie książek, bajkoterapia.

Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem

Zdolnym. Zabawy samorzutne podejmowane z inicjatywy dziecka.

12:10 – 13:20 – Pobyt na powietrzu (od 13:00 – grupa łączona z 4 -latkami)

• zabawy ruchowe, zabawy dowolne inicjowane przez dzieci lub nauczycielkę.

13:20 – 13:40 - Czynności samoobsługowe i organizacyjne, zabiegi higieniczne,

13:40 – 14:10 – Obiad

14:10 – 16:00 – Rozchodzenie się dzieci.

• Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy ruchowe, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, gry stolikowe.

• Kontakty indywidualne z rodzicami – przekazywanie informacji na temat pobytu dziecka w przedszkolu, zachowania i postępów dziecka.

• Porządkowanie kącików zabaw z udziałem dzieci.

Ramowy rozkład dnia
          w grupie dzieci starszych (4,5,6latki) – oddziały 5-godzinne

8:00 – 8:20 - Schodzenie się dzieci. I śniadanie

8:20 – 8:50 - Aktywność indywidualna, zróżnicowana podejmowana z inicjatywy

dziecka (z niewielkim udziałem nauczyciela oraz inicjowana przez

nauczyciela)tj.: zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, gry

stolikowe, loteryjki.

- Język angielski (2x w tygodniu po 0,5 godz.; 4latki – 2x po 0,25 godz)

8:50 – 9:00 – Czynności samoobsługowe i organizacyjne

• Ćwiczenia poranne,

• porządkowanie sali, przygotowanie do zajęć.

9:00 – 10:00 - Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

• Zajęcia organizowane z całą grupą i indywidualne z dzieckiem w sali lub na powietrzu (rozwijanie sfery poznawczej, językowej, ruchowej, muzycznej i plastycznej dziecka – w tym spacery i wycieczki)

10:00 – 10:40 - Pobyt na powietrzu:

10:40 – 10:45 – Czynności samoobsługowe i organizacyjne, zabiegi higieniczne.

10:45 – 11:00 – II śniadanie

11:00 – 11:30 – Czynności samoobsługowe

Zabawy relaksacyjne, czytanie książek, bajkoterapia.

11:30 – 12:00 – Zabawa ruchowa. Praca z całą grupą – zabawy dydaktyczne

utrwalające wiedzę i umiejętności dziecka, ćwiczenia z kartami pracy,

ćwiczenia grafomotoryczne i utrwalające poznane litery itp.

12:00-12:30 - Praca indywidualna z dzieckiem - indywidualne wspomaganie i

korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym (pozostałe

dzieci zabawy dowolne)

• Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci przy niewielkim udziale i z udziałem nauczyciela, manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, gry stolikowe.

12:45 – 13:00 – Rozchodzenie się dzieci lub przejście do oddziału III (grupa łączona 5-6latki

• Porządkowanie kącików zabaw z udziałem dzieci.