• Sprawni jak żołnierze

• 22.12.2021 19:46
        • Szkolne zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”
          z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości
        • W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Rynie zorganizowano zawody sportowo–rekreacyjne „Sprawni jak żołnierze” i zawody biegowe „Sztafeta Niepodległości”.

Zobacz zdjęcia

Celem organizowanego wydarzenia była popularyzacja rekreacji i sportu, propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej, a także profilaktyka zdrowotna i profilaktyka uzależnień.

Wszystkie klasy musiały wystawić swoje reprezentacje do poszczególnych zawodów „Sprawni jak żołnierze” (4 osoby) „Sztafeta Niepodległości” (8 osób). Zawody sprawnościowe składały się z 5 konkurencji: tor przeszkód, strzały do celu, rzuty do celu, bieg na dystansie i pierwsza pomoc. Każda z konkurencji była oddzielnie oceniana i punktowana, a o zwycięstwie w całych zawodach „Sprawni jak żołnierze” decydowała suma zdobytych punktów.

„Sztafeta Niepodległości” dla klas I – III i IV – VI została zorganizowana w Hali Sportowej ze względu na warunki pogodowe, natomiast uczniowie klas VII – VIII rywalizowali na wyznaczonej trasie na terenie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie. W tej konkurencji o zwycięstwie poszczególnych klas decydowała suma przebiegniętych okrążeń wyznaczonej trasy przez wszystkich zawodników.

Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie, mieli również możliwość utrwalić swoją wiedzę na temat Narodowego Święta Niepodległości na podstawie przygotowanej wystawy w budynku Szkoły Podstawowej.

Klasyfikacja końcowa szkolnych zawodów sportowo–obronnych „Sprawni jak żołnierze”:

Klasy I – III

1. IIIA