• Biblioteka

• Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie zaprasza do korzystania ze zbiorów:

Poniedziałek     8:30 - 14:30

Wtorek               8:30 - 14:30

Środa                 8:30 - 14:30

Czwartek           8:30 - 14:30

Piątek                7:30 - 13:30

Oferujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom:

• literaturę pedagogiczną, dziecięca i młodzieżową
          • szeroki wybór czasopism pedagogicznych, dziecięcych i młodzieżowych
          • rozbudowane kartoteki zagadnieniowe i tekstowe
          • możliwość korzystania z multimediów.
      • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

• 25.06.2022 19:08
        • Po długim czasie niepewności i wielu ustaleniach udało się w końcu zorganizować spotkanie autorskie on-line z panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. lektury szkolnej „Cukierku, Ty łobuzie”.
        • Nasi uczniowie z klas I-III poznali Cukierka i jego przygody podczas przygotowań do Turnieju Pięknego Czytania i w jego trakcie, bo to właśnie przygody Cukierka, Tradycji, Marcela i Maćka były tematem tego turnieju.

„Spotkaliśmy” się z autorem dwukrotnie – o godz. 9.45 klasy IB, IIB i IIIB oraz o godz. 11.00 klasy IA i IIIA. Pan Waldemar opowiedział o pracy pisarza i wydawcy,  genezie pierwszej książki o przygodach Cukierka, o swoich pasjach. Odpowiedział na pytania uczniów, które otrzymał od nas dzień wcześniej. No i oczywiście przedstawił nam Cukierka – niesamowitego kota z charakterem oraz Tradycję - bohaterkę wielu zabawnych historii.

Mimo tego, że w naszej bibliotece można wypożyczyć książki o przygodach Cukierka, wielu uczniów zdecydowało się na kupno i przy okazji zdobyć autograf pisarza.