• Biblioteka

• Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie zaprasza do korzystania ze zbiorów:

Poniedziałek     8:30 - 14:30

Wtorek               8:30 - 14:30

Środa                 8:30 - 14:30

Czwartek           8:30 - 14:30

Piątek                7:30 - 13:30

Oferujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom:

• literaturę pedagogiczną, dziecięca i młodzieżową
          • szeroki wybór czasopism pedagogicznych, dziecięcych i młodzieżowych
          • rozbudowane kartoteki zagadnieniowe i tekstowe
          • możliwość korzystania z multimediów.
      • BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece

• 16.11.2021 14:41
        • 15 października okazało się, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do akcji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Story House Egmont - BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Celem tego przedsięwzięcia jest, ogólnie mówiąc, promocja komiksów i gier planszowych, co będzie miało wpływ na rozwój  czytelnictwa i  zainteresowanie grami planszowymi, które w ostatnim czasie przeżywają istny renesans.
        • W ramach tej akcji otrzymaliśmy 6 komiksów – Studio Tańca, Siostry, Ptyś i Bill, Ernest i Rebeka, Kamila i konie, Lou i trzy gry - Ubongo, Łap za słówka i Dobrze się układa.

By spełnić warunki konkursowe tej akcji zorganizowałam zajęcia z dziewczętami z klasy VI b. Spotkałyśmy się trzykrotnie, by porozmawiać na temat tego co nas łączy i dzieli, „dziewczyńskich” mocy, znaczenia  relacji w naszym życiu, a na koniec stworzyć Mapy marzeń. Oczywiście punktem wyjścia do naszych rozważań były komiksy, z braku czasu czytane tylko we fragmentach.

To był dobry czas – czas na refleksję, na inne spojrzenie na członków rodziny, koleżanki i kolegów, nauczycieli, ale też na zaglądnięcie w głąb siebie. To był dobry czas na rozmowę, na wygadanie się, wyjaśnienie wątpliwości, pomyślenie o swoich marzeniach. I nawet po początkowym stwierdzeniu – „Ale ja nie mam marzeń” – mapa marzeń powstała.

Skutkiem „ubocznym” naszych spotkań był mały powrót do przeszłości – odszukanie komiksów z wczesnego dzieciństwa - przygód Koziołka Matołka i Kaczora Donalda oraz przegląd komiksów zakupionych w ciągu dwóch ostatnich lat.

Mam nadzieję, że hasło „Przerwa na komiks, komiks na przerwę” znowu będzie aktualne.  A może też „Przerwa na planszówkę”...